Jdi na obsah Jdi na menu
 


o čem je 1. serie

Epizoda 1x01:
Sins of the Past
Hříchy minulosti
Xena bojuje se zlým válečníkem, pomstychtivým kyklopem a nepříznivému počasí během své cesty do rodného Amfipolis, kde se k ní přidává mladá dívka jménem Gabriela, která se stává její novou společnicí.
Titulky (autor Molir)
screenshot Epizoda 1x02:
Chariots of War
Válečné vozy
Xena brání vesnici proti banditům, které vede duo otec a syn, a Gabriela má plnou hlavu starostí, když je princezna bojovnice ošklivě zraněna.
Titulky (autor SILENTHIL)
screenshot Epizoda 1x03:
Dreamworker
Pán snů
Když je Gabriela je unesena jakýmsi mystikem, Xena vstupuje do svého podvědomí a musí čelit duchům ze své minulosti, aby zachránila svou přítelkyni.
Titulky (autor SILENTHIL)
screenshot Epizoda 1x04:
Cradle of Hope
Kolébka naděje
Xena se tajně snaží ochránit chlapce, o němž věštkyně pravila, že jednoho dne usedne na královský trůn, a ještě k tomu musí dohlédnout na Pandoru, aby znovu dala pod zámek svou drahou skříňku.
Titulky (autor SILENTHIL)
screenshot Epizoda 1x05:
The Path Not Taken
Nezapočatá cesta
Aby zabránila válce, musí Xena zachránit princeznu, která byla unesena ze svého domova. Xeně dochází, že za všechno může prodejce zbraní, a když ho vystopuje, setkává se se svou starou láskou Marcusem, k níž chová nejisté pocity.
Titulky (autor SILENTHIL)
screenshot Epizoda 1x06:
The Reckoning
Váhání
Xena je mylně označena za vraha skupiny vesničanů a je postavena před soud. Za všechno může Áres, bůh války, který se snaží uskutečnit svůj plán.
Titulky (autor SILENTHIL)
screenshot Epizoda 1x07:
The Titans
Titáni
Gabriela si zahrává se starodávným svitkem a omylem osvobodí tři titány, kteří byli uvězněni stovky let. Xena musí opět zachránit vesnici před zničením a Gabriela si stihne najít čas na lásku.
Titulky (autor SILENTHIL)
screenshot Epizoda 1x08:
Prometheus
Prométeus
Když bohové spoutají Prométea, lidstvo začne ztrácet jeho dary, oheň a schopnost uzdravit se, a je na Xeně, Gabriele, Herkulovi a Iolaovi, aby se pokusili vysvobodit Prométea z řetězů i přes to, že jeho osvoboditele čeká téměř jistá smrt.
Titulky (autor Molir)
screenshot Epizoda 1x09:
Death in Chains
Smrt v řetězech
Xena musí osvobodit Hádovu sestru Celestu, ztělesněnou Smrt, ze spárů krále Sisyfa, který se chce vyhnout vlastní smrti a drží ji v zajetí. Mezitím Gabriela potkává mladého hocha s dobrým srdcem a smutným tajemstvím. A zatímco trpí další a další lidé, kteří nemohou v klidu zemřít, čas se pomalu krátí.
Titulky (autor SILENTHIL)
screenshot Epizoda 1x10:
Hooves & Harlots
Kopyta a běhny
Když Xena a Gabriela narazí na amazonky, Gabriela se pokusí jednu z nich zachránit před útokem, který vypadá, jako by byl od kentaurů. Z Gabriely se stává amazonská princezna a Xena si je jistá, že kentauři za onen osudový útok nemůžou a snaží se vypátrat pravého viníka, než si amazonky a kentauři vyhlásí navzájem válku.
Titulky (autor Molir)
screenshot Epizoda 1x11:
The Black Wolf
Černý vlk
Král Xerxés finančně vytěžuje obyvatele vesnici, když v tom přijde Černý vlk a dá jim jejich peníze zpátky. Xerxés pozatýká sympatizanty s Černým vlkem a do vesnice přichází Xena, která zde potkává starou přítelkyni. Slíbí jí, že zachrání její dceru z kobky a uzavírá dohodu s Xerxem, že najde skutečného Černého vlka.
Titulky (autor Joujou)
screenshot Epizoda 1x12:
Beware Greeks Bearing Gifts
Střež se Řeků, když přinášejí dary
Helena Trojská, žena, kvůli níž bylo vypuštěno tisíce lodí, požádá Xenu o pomoc. V Tróji čeká na Xenu a Gabrielu pár překvapení: člověka, se kterým byla Gabriela kdysi zasnoubená a další překvapení spočívá v tom, o co Helena Xenu žádá. Bitva brzy začíná a věci začínají být náhle jasnější.
Titulky (autor Joujou)
screenshot Epizoda 1x13:
Athens City Academy of the Performing Bards
Athénská městská akademie pro potulné pěvce
Gabriela chce vstoupit do Athénské městské akademie pro potulné pěvce, ale zjišťuje, že to není přesně to, co čekala, a pomáhá dalšímu nadanému pěvci, aby objevil svůj pravý vypravěčský talent.
Titulky (autor Slony)
screenshot Epizoda 1x14:
A Fistful of Dinars
Přehršle dinárů
Poté, co Xena narazí na starého přítele, zjišťuje, že několik vrahů hledá čtyři indicie, které vedou k nalezení ztraceného sumerského pokladu. Nejde jí ani tak o poklad, ví totiž, že poklad v sobě ukrývá i něco mnohem mimořádnějšího, pomocí čehož je člověk schopen najít potravu bohů. Xena musí zabránit ostatním, aby ji pozřeli, a na své cestě musí čelit svému dávnému milenci a posléze ho i požádat o pomoc.
Titulky (autor Molir)
screenshot Epizoda 1x15:
Warrior... Princess
Bojovnice... Princezna
Diana, dcera krále Liada, je cílem vražedných útoků. Naštěstí Xena vypadá téměř jako ona, tak vystupuje v přestrojení a snaží se donutit vrahy, aby se ukázali.
Titulky (autor Joujou)
screenshot Epizoda 1x16:
Mortal Beloved
Smrtelně milována
Když Xenu požádá její mrtvá láska Marcus, aby mu pomohla zachránit dobré duše, vydává se na cestu do podsvětí. Zde zjiŠťuje, že věci jsou obráceně, protože někdo ukradl Hádovi věc, která mu pomáhá vládnou podsvětí. A tento dotyčný je ještě k tomu nejproradnější člověk, co kdy zemřel, a má v plánu ovládat víc než jen podsvětí.
Titulky (autor Joujou)
screenshot Epizoda 1x17:
The Royal Couple of Thieves
Královský zlodějský pár
Xena požádá o pomoc Autolyka, krále zlodějů, aby jednomu válečníkovi ukradl pokladnici a vrátil ji právoplatným majitelům. Teda pokud nemá Autolykus na věc jiný názor.
Titulky (autor Molir)
screenshot Epizoda 1x18:
The Prodigal
Návrat ztracené sestry
Poté, co se tváří v tvář nebezpečí zarazí, vrací se zmatená Gabriela domů do Potidey, kde ji ale nečeká velmi přívětivé přivítání od místních, kteří si najali pochybného bojovníka, aby je zachránil před nebezpečným válečníkem.
Titulky (autor Joujou)
screenshot Epizoda 1x19:
Altared States
Na stupních k oltáři
Xena pomáhá mladému chlapci, jehož otec a bratr ho chtějí obětovat svému bohu, protože si to žádá jejich "víra".
Titulky (autor Jeff_Jarret)
screenshot Epizoda 1x20:
Ties That Bind
Pouta, která spojují
Bůh války Áres vymyslí plán, aby Xena vedla jeho armádu, a tak princezna bojovnice potkává muže, který tvrdí, že je její dlouho ztracený otec.
Titulky (autor Joujou)
screenshot Epizoda 1x21:
The Greater Good
Větší dobro
Xena pomáhá Salmoneovi, alias lordu Bublinovi, jehož chtějí válečníci kvůli špatné dodávce zboží mrtvého. Mezitím záhadná blondýna poraní Xenu otráveným šípem.
Titulky (autor Molir)
screenshot Epizoda 1x22:
Callisto
Callisto
Bojovnice Callisto se snaží obrátit svět proti Xeně tím, že koná násilné činy a vydává se za ní. Xena se snaží obhájit své dobré jméno a zároveň zjistit, co k tomu všemu tuhle rozzlobenou ženu vede.
Titulky (autor Slony)
screenshot Epizoda 1x23:
Death Mask
Maska smrti
Když se Xena a její bratr dozví, že velitel nájezdníků je zodpovědný za zničení jejich vesnice, vydávají se na cestu, aby ho zabili.
Titulky (autor Joujou)
screenshot Epizoda 1x24:
Is There A Doctor in the House?
Je v domě lékař?
Xena se pokouší zastavit občanskou válku, zatímco Gabriela pomáhá těhotné amazonce, jejíž dítě je napůl kentaur.
Titulky (autor Joujou)

 

Stáhnout všechny titulky na první sezónu Xeny